Jēkabs Štelmahers
Stāsti

Projekts „Stāsti” tika veidots kā sava veida pētniecisks turpinājums projektam „Tirgus stāsti”, kas tapa 2011. gada pavasarī, šoreiz kā pētnieciskos „objektus” izvēloties pansionāta “Jaunāmuiža” iemītniekus.

Latvija pēdējā gadsimta laikā piedzīvojusi daudz pārmaiņas, par ko daudz varam lasīt vēstures grāmatās. Sākot no Neatkarības iegūšanas, līdz tās atgūšanai 1990. gadā Latvijā vēl joprojām dzīvo cilvēki, kas ir pārdzīvojuši gan Ulmaņlaikus, gan Otro Pasaules karu, gan LPSRS, un tagad – savā mūža nogalē atkal dzīvo neatkarīgā Latvijā. Garais mūžs, kas ļāvis tik daudz piedzīvot, kādam nu jau kļuvis par nastu, bet otrs ar prieku ir gatavs stāstīt par savā mūžā piedzīvoto. Projekts atklāj vēstures liecinieku pieredzi, subjektīvi pasniedzot gan vēstures faktus, gan vienkāršus piedzīvojumus no cilvēku personīgās dzīves.

Laikā, kad Latviju pamet tik daudz darbaspēka, ir svarīgi apzināties, ka mūsu vēsturē ir bijuši daudz grūtāki laiki, un ir cilvēki kas to visu ir pārdzīvojuši. Projekts ļauj iepazīt tuvāk šos cilvēkus, tādējādi aicinot padomāt par dzīves vērtībām, kuras bieži vien tiek ļoti nonivelētas līdz pamatiem.

Comments are closed.